18 мая - Международный день музеев

21 мая 2018 г.

18 май “Халқаро музейлар куни” муносабати билан Бухоро давлат бадиий-меъморчилик музей-қўриқхонасида ва Ситораи Мохи Хосса халқ амалий безак санъати музей филиалида ўтказилган маънавий—маърифий тадбирлар тўғрисида.

“Арк” вилоят ўлкашунослик музейида Бадиий академияга қарашли Бухоро вилоят ихтисослаштирилган санъат мактаби ўқувчилари иштирокида 18 май “Халқаро музейлар куни”га бағишлаб “Таъмирлаш” бўлими таъмирловчилари (Д.Холов, Х.Шукуров) томонидан “Маҳорат дарслари” ўтказилди, ҳамда Музей- қўриқхона илмий ходимлари томонидан “Арк” вилоят ўлкашунослик музейи кўргазмалари ва ҳовлилари бўйлаб мавзули экскурсиялар ўтказилди.

Бундан ташқари “Ситораи Мохи-Хосса” халқ амалий безак санъати музейида шаҳар ва туман мактаблари, маҳаллий ва хорижий сайёҳлар иштирокида адабий-бадиий кеча ташкил этилди.

18 май - “Халқаро музейлар куни”