Министерство Культуры Республики Узбекистан
Бухарский Государственный музей-заповедник
+998 65 224-13-49

30 января 2020 г.

30-январь куни Бухоро давлат музей-қўриқхонаси “Кўчма кўргазмалар” бўлими, "Бухорода ҳуқуқ ва қонунчилик тарихи" музей филиали илмий ходимлари ва музей-қўриқхона кутубхонаси мудири Бухоро Тасвирий санъат музей филиалининг Кўргазмалар залида музей илмий ходимлари билан ҳамкорликда Ўзбекистон Республикаси 1-президенти И.А.Каримов таваллудининг 82 йиллиги муносабати билан "Сиздан озод ва обод Ватан қолди" номли кўргазма ўтказишди. Унда шаҳар мактабларидан ташриф буюрган ўқувчилар, олий таълим муассасалари талабалари ва кенг жамоатчилик  И.Каримовнинг асарлари – китоблар, газеталар, фотосуратлар, слайдлар ва унинг фаолияти тўғрисидаги видеороликларни томоша қилишди.